«  Грудень 2013  »

Головна » 2013 » Грудень » 14 » Всеукраїнський тиждень права в школі
Всеукраїнський тиждень права в школі
У 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала всім державам і зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня як День прав людини, який знаменує річницю ухвалення Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини в 1948 році.
До поняття «права людини» людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два сторіччя, перш ніж людство дозріло до прийняття загального кодексу прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права людини і громадянина. У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особистих відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Декларація не носить обов'язкового характеру. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент з даного питання. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.
Важливо, щоб кожна людина знала свої права, щоб ці права стали цінністю, визнаною і державою, і суспільством. Рішення цієї задачі залежить від якісної роботи державних органів влади, освітніх установ, засобів масової інформації і всіх структур громадянського суспільства.
     От і в нашій школі традиційно проводиться Всеукраїнський тиждень правових знань. У цьому році він розпочався у понеділок, 9 грудня Всеукраїнським уроком на тему «Права людини»
 10 грудня, безпосередньо в День прав людини, було проведено конкурс рефератів на правову тематику.
11 грудня серед учнів молодших і старших класів відбувся конкурс малюнків «Мої права»
12 грудня класними керівниками проведена  тематична година на тему «Захист дітей від насильства у різних його проявах»
Завершили Тиждень права 13 грудня переглядом відеофільму на тему «Права дитини»
Тиждень правових знань промайнув дуже швидко, але будемо сподіватися на те, що отримані знання та набута під час проведених заходів інформація стане в нагоді не лише учням, які були присутніми на цих заходах, а й їхнім друзям, батькам, просто знайомим. Адже обізнаність у питаннях права робить наше життя більш комфортним та захищенним, а нам надає упевненості в собі. Дуже сподіваємося на те, що рівень правових знань та правова культура наших учнів піднялися на більш високий рівень.

Переглядів: 464 | Додав: soshne | Рейтинг: 0.0/0
Ім`я *: