«  Травень 2024  »

А ти знаєш, що ...

Практично кожна новонароджена дитина має абсолютну здібність до вивчення будь-якої мови. І тільки після досить довгого часу перебування в конкретному мовному середовищі вона починає втрачати свої неймовірні лінгвістичні здібності.
• Біль необхідний для виживання, але зустрічаються люди, які мають рідку патологію: вони не відчувають болю. Наприклад, діти з таким порушенням не розуміють, що необхідно прибрати руку з розжареної печі. Часто такі люди гинуть молодими від інфікованих ран або інших ушкоджень. Отже, нас може вбити не біль, а його відсутність.
• У кожної людини є внутрішній регулюючій механізм, який тимчасово попереджує виникнення болю в ті моменти, коли життєво важливо не помічати ушкодження. Цей феномен має назву "викликана стресом аналгезія”. Така аналгезія, наприклад, може допомогти спортсменам ігнорувати біль від отриманих травм до кінця змагань.
• В 1974 році працівники банку в Стокгольмі були протягом п’яти днів зачинені в сховищі банку під час пограбування. По мірі наближення звільнення, заручники відчували теплі почуття, і навіть симпатію, до людей, які їх тримали. Ця дивна емоційна реакція стала відомою як Стокгольмський синдром. Ця стратегія, при якій заручники ідентифікуються і співчувають своїм загарбникам, іноді може бути викликана перебуванням у надзвичайній ситуації.
• Група дослідників під керівництвом Пола Екмана і Уолласа Фрісмана визначила шість базових емоцій та почуттів, універсальних для всіх людей: здивування, страх, огида, злість, щастя і печаль. Коли вам сумно, знання по те, що всі люди іноді відчувають те ж саме, може втішити.
• Обмовка по Фрейду – зніяковіння або помилка в письмовій або усній мові. Психоаналітик Фрейд вважав це проявом несвідомого: щось "випадково” проскакує в мові, виказуючи наші істинні бажання. Аналіз подібних помилок дає гарний матеріал для розуміння прихованих мотивів людини.
• Скаржитеся на медичне обслуговування? Подумайте, як вам пощастило! В ХІІ столітті часто намагалися лікувати пацієнтів, свердлячи їм дірки в черепі, щоб випустити "злих духів”.

Це цікаво знати

1.Люди на 1 см вище вранці, ніж ввечері. Протягом дня суглоби стискаються.

2.Значна частина пилу в будинку представляє з себе мертвий шар шкіри.
3.Вказівній палець на руці - найчутливіший з усіх
.
4.Організм людина створює і вбиває 15000000 еритроцитів в секунду!
5.При переїданні на час погіршується слух.
6.Під час обіду людина ковтає близько 295 разів.

7.Якщо 1 мільярд чоловік підстрибне одночасно, то по силі це буде дорівнює близько 500 тоннам
8.На землі більше живих людей, ніж кількість померлих за весь час
.
9.Чим холодніше в кімнаті, в якій Ви спите, тим більше ймовірність поганого сну.

10.Найбільша кількість укусів комах припадає на ноги.
11.Жінки моргають в два рази частіше, ніж чоловіки.
12.Для організму краще 2 чотирьох-годинних циклу сну, ніж 1 восьмигодинний
13.Рост бороди в середньому складає 140 мм на рік
.
14.Щорічно помирає 4 млн. осіб від інфекції, викликаної поганими санітарними умовами
15.Діаметр чоловічого волосся в два рази перевищує жіночий
.
16.Найшвидше ніготь росте на середньому пальці.
17.По статистикою ,людина ходить у ванну кімнату 6 разів на день
18.Тривалість життя смакового рецептора - 10 днів
.
19.Самим молодим батькам у світі було 8 років і 9 і жили в Китаї в 1910р.
20.Найбільший відомий нирковий камінь важив 1.36 кілограма.
21.По статистикою людина за своє життя людина проводить 3350 годин, видаляючи 8,4 метра щетини.
22.Шульги, як правило, жують їжу на правій стороні, а ті, хто пише лівою, жують на лівій.

23.Кожні сім секунд у світі народжується дитина
.
24.Якщо Вас перестала мучити спрага, слід випити ще більше води, тому що коли організм зневоднений «механізм спраги» відключається.

25.Сміх знижує рівень гормонів напруги і підсилює імунну систему. Шестирічні діти сміються в середньому 300 разів на день. Дорослі сміються тільки 15 - 100 разів на ден
ь.
26.Рев, який ми чуємо, коли ми поміщаємо морську мушлю поруч з нашим вухом, не є океаном, а скоріше звуком крові, приливає через вени у вусі.
27.Людям, які кидають курити, необхідно на 1 годину менше сну.
28.Кожен рік близько 4000 чоловік отримують пошкодження від пакетиків чаю.

29.4-на дитина в середньому задає 437 питань у день